O nas

Co możemy dla Ciebie zrobić?

O NASZEJ AKADEMII

Akademia Światłowodowa Sp. z o.o. jest firmą doradczo – szkoleniową działającą na rynku polskim od 2009 roku. Siedziba naszej firmy wraz z Centrum Szkoleniowo-Testowym znajduje się na terenie Strefy Ekonomicznej w podkrakowskich Niepołomicach.

Działamy w trzech obszarach:
SZKOLENIA – Opracowanie i organizacja szkoleń z zakresu techniki światłowodowej, telekomunikacji i zagadnień pokrewnych.
KONCEPCJE – Opracowywanie koncepcji i projektów.
KONSULTACJE – Konsultacje eksperckie w zakresie telekomunikacji.

Posiadamy własne CENTRUM SZKOLENIOWO–TESTOWE, składające się z czterech sal demonstracyjnych wyposażonych w specjalistyczny sprzęt telekomunikacyjny, Laboratorium IT oraz jedyny w Polsce Park Technologiczny.

Na terenie Parku Technologicznego posiadamy:

  • ponad 500 metrowy odcinek trasy do wdmuchiwania mikrorurek i mikrokabli (wraz ze zdarzeniami na trasie „utrudnieniami” imitującym rzeczywisty problem w trakcie instalacji) + zasobniki;
  • instalację imitującą budynek mieszkalny do prowadzenia szkoleń w zakresie tematyki FTTH SDU, symulacji wprowadzenia mikrokanalizacji do budynku i punktów dystrybucyjnych;
  • podwieszaną, napowietrzną instalację światłowodową (słupy betonowe i drewniane);
  • instalację kabla łatwego dostępu wewnątrz pionu budynku do prowadzenia warsztatów praktycznych w zakresie FTTH MDU w warunkach rzeczywistych.

Dzięki rozbudowanemu zapleczu testowo-szkoleniowemu zapewniamy idealne warunki do prowadzenia zaawansowanych szkoleń praktycznych w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.
Wyposażenie Parku Technologicznego umożliwia wykonywanie różnego typu testów rozwiązań światłowodowych w różnych warunkach środowiskowych (np. badania złącz różnych producentów, muf nasłupowych, mikrorurek itp.)

O-nasWarsztat-mikro1Warsztat-mikro8

Warsztat-mikro4

 

 

 

 

 

 

SZYBKI KONTAKT

ul. Grabska 11, 32-005 Niepołomice

12 294 97 20

szkolenia@akademiaswiatlowodowa.com.pl